Realizace: 18. září, ZŠ Hýskov

Účastníci: 3. – 5. ročník

Cíl: Seznámení s péčí o dutinu ústní a zuby. Připomenutí správných hygienických návyků.

Obsah: Ve středu 18. září naši školu navštívila budoucí zubní lékařka, aby především mladší děti seznámila s péčí o dutinu ústní a zoubky. Všem dětem byl ukázán model dutiny ústní. Slečna medička dětem vysvětlovala, kolik je mléčných zoubků a kolik je druhých zubů. Dětem bylo ukázáno, jak si mají zuby čistit, které pohyby zubním kartáčkem jsou správné a jaké nikoliv. Dětem bylo doporučeno používání zubní nitě. Děti si připomněly, co v nejčastějších případech způsobuje zubní kazy, jak jím předejít a co dělat, když už se nějaký zubní kaz objeví.

Zhodnocení: Přednáška slečny medičky byla velmi zajímavá. Děti měly možnost sledovat prezentaci na interaktivní tabuli a zároveň si mohly prohlédnout model dutiny ústní a zubů i s kořeny.

Zapsala: Mgr. Denisa Sýkorová

Nejnovější komentáře