Preventivní program – Jak se stát dobrým kamarádem?

Realizace: 1. 10. 2024 učebna 3. třídy, certifikovaný program Etické dílny           (2 vyuč. hodiny)

Účastníci: 3. ročník

Cíl: Posílení komunikace, ohleduplnosti a schopnosti čelit tlaku vrstevníků, prevence šikany a agrese

Obsah: Formou her, scének a příběhu se děti učí, jak rozvíjet kamarádské chování ke všem dětem ve třídě (zejména vhodnou komunikaci a všímavost), principy dobrého kamarádství: všímat si druhých, ocenit a respektovat jedinečnost ostatních.

Zhodnocení: Během dvouhodinového programu si děti zahrály několik her – některé jako tým, některé ve dvojici, některé každý sám za sebe. Dostaly prostor sdílet své nápady, vyjádřit své postřehy. Aktivně se zapojovaly, i když na nich už byla vidět i únava. Pro některé bylo náročné aktivně sledovat a zapojovat se.

Zapsala: Mgr. Iveta Kohoutová