Labyrintem světa k srdci J. A. Komenského

Realizace: 30. září, Komunitní centrum sv. Ludmily Tetín

Účastníci: 3. ročník

Cíl: Seznámení žáků s životem a dílem Jana Amose Komenského a jeho odkazem budoucím generacím. Předání životních hodnot a inspirací pro dnešní svět.

Obsah: V pondělí 30. září odjeli třeťáci objednaným autobusem do Komunitního centra sv. Ludmily v Tetíně. Děti pracovaly ve třech skupinách a prostřídaly se ve třech stanovištích. První skupina zjišťovala důležité události ze života J. A. Komenského z vystavených plakátů. Své poznatky si děti poznamenávaly do pracovního listu. Dalším stanovištěm bylo skládání puzzle s obrázky  a myšlenkami Komenského. Třetí hra probíhala venku, v centru Tetína. Děti podle mapy hledaly v okolí 10 kamenů s obrázky míst souvisejících se životem a dílem Komenského. Na některých byly i názvy jeho knih a další informace, které děti podle symbolů na kamenech doplňovaly do pracovního listu. Po svačině následovalo setkání s postavou J. A. Komenského, kterého představovala jedna z lektorek. Vyprávěla „svůj“ životní příběh. A děti se mohly doptávat, co je zajímalo, aby si dokázaly udělat představu o životě před 400 lety. Závěrečnou aktivitou byl vědomostní kvíz. Skupiny se střídaly ve výběru otázek a s odpovědí se mohly společně radit. Spoustu informací si pamatovaly, nebo dokázaly vyhledat ve svých pracovních listech. Za své výkony byly odměněny sladkostí a kartičkami s citáty.

Zhodnocení: Tato akce byla hrazena z projektu MAP Beroun, pro všechny žáky byla zdarma, včetně dopravy. Hravou formou děti poznaly zajímavosti ze života a díla J. A. Komenského.

Zapsala: Mgr. Iveta Kohoutová

Nejnovější komentáře