Jak se chránit v nebezpečných situacích

Realizace: 1. 10. 2024 ZŠ Hýskov

Účastníci: žáci 2. ročníku

Cíl: Osvojit si základní vzorce bezpečného chování, zvládání stresových situací, schopnost rozhodování.

Obsah:V úterý 1. 10. se žáci obou druhých tříd zúčastnili programu na téma Jak se chránit v nebezpečných situacích. Žáci se učili rozpoznat nebezpečné situace a místa, uvědomit si rizika na internetu, odlišit důvěryhodnou osobu od potencionálního agresora, porozumět hranicím v intimních dotecích od cizích i blízkých osob. Pomocí maňáskové loutky a scének trénovali, jak se v různých situacích zachovat a jak přivolat pomoc.

Zhodnocení: Paní lektorka byla velmi příjemná a empatická a veškeré předávané informace byly přizpůsobeny věku dětí. Dětem se program líbil. Zopakovaly si, na co je během roku ve škole upozorňujeme a odnesly si i nové poznatky.

Zapsala: Dana Jonášová, DiS.