Buďme kamarádi

Realizace: ZŠ Hýskov

Účastníci: žáci 1. ročníku

Cíl: Žák si osvojí důležité principy komunikace. Žák se učí reagovat na chování vedoucí k šikaně. Žák se učí projevit své potřeby a emoce.

Obsah: V pátek 4. 10. se žáci obou prvních tříd zúčastnili preventivního programu na téma: „Buďme kamarádi“. Celý program byl provázen maňáskovou loutkou. Děti si v průběhu programu osvojovaly důležité principy dobrého kamarádství a prakticky je aplikovaly. Učily se projevovat své emoce a potřeby a snažily se za pomoci modelových situací vcítit do pocitů druhých.

Zhodnocení: Celý program se nesl ve velmi příjemném duchu. Vedla ho empatická, klidná paní lektorka, kterou doprovázel maňásek. Děti si v průběhu zazpívaly, zatančily a diskutovaly o kamarádství a respektu. Program byl pro všechny zúčastněné netradičním zakončením 5. školního týdne.

Zapsala: Mgr. Klára Balášová