Vzpomínka na Františka Nepila

Realizace: 07.-08.09.2023 ZŠ Hýskov, Stradonice – hřbitov, JojoRanč Zdejcina

Účastníci: 1. – 5. ročník

Cíl: Zavzpomínat na hýskovského rodáka – vyslechnout ukázky z jeho díla, projít se místy, která znal, položit kytici na místo jeho posledního odpočinku

Obsah: Někteří žáci 4. a 5. ročníku ve čtvrtek navštívili děti v 1. A a v 1. B. Přečetli jim jednu kapitolu z knihy Já Baryk od F. Nepila. Prvňáci se pak v pátek vydali pěšky do Stradonic, kde na hrob našeho rodáka položili květinu.

Žáci 2., 3., 4. a 5. ročníku se vydali do kopce na Zdejcinu, kde jim v Jojo Kavě herec Ondřej Kavan přečetl příběh o tom, proč jsou mláďata divokých prasat pruhovaná z knihy Lišky, dobrou noc a připojil také kapitolu o názvech ulic v Hýskově z knihy Dobré a ještě lepší jitro.

Zhodnocení: Slunný den venku jsme si moc užili, akce se vydařila. Ukázky z knih děti pobavily a seznámily se s další tvorbou výjimečného spisovatele.

Zapsala: Lenka Šocová