Výlet na Statek U Merlina

Realizace: 02.05.2023 Statek U Merlina Chyňava

Účastníci: 1. a 5. ročník

Cíl: Společný zážitek nejmladších a nejstarších dětí naší školy. Přírodovědná exkurze. Pěší túra.

Obsah: V úterý 2. května jsme sešli s batůžky před školou a vydali jsme se pěšky přes Železnou do Chyňavy. Po cestě jsme se zastavili u myslivecké chaty na vydatnou svačinu. Pak už to bylo na statek jen kousek.

U Merlina nás čekala místní ošetřovatelka zvířat, která připravila krmení pro zvířata a pak nás celým areálem provedla. U každého zvířete dětem řekla různé zajímavé informace. Většinu živočichů mohly děti krmit a pohladit si. Byl to pro nás všechny netradiční zážitek. V zadní části statku jsme se prošli „bosou stezkou“ a proběhli jsme se v přírodních labyrintech. Děti si na závěr nakoupily suvenýry.

Prvňáci pak odcházeli na autobusovou zastávku, ze které jeli do Berouna a následně dalším autobusem do Hýskova. Páťáci šli pěšky i zpět, tentokrát jen po turistických stezkách, a cestou je zastihl mj. déšť, ale všichni to s úsměvem zvládli.

Zhodnocení: Velmi zdařilá akce. Velký obdiv všem dětem za jejich turistický výkon.

Zapsala: Mgr. Iveta Kohoutová, Lenka Šocová