Mobilní planetárium

Realizace: 14.04.2023 ZŠ Hýskov

Účastníci: 1. – 4. ročník

Cíl: Seznámení žáků s vesmírem a podmořským světem

Obsah: 14. 4. 2023 naši školu navštívilo mobilní planetárium s programem „ASTRONOMIE PRO DĚTI“. V prostorách naší tělocvičny byl nafouknut velký stan ve tvaru polokoule, kde postupně někteří žáci vleže sledovali povídání a pohádkové cestování Sluneční soustavou, jiní si vybrali dokument a první třída shlédla program o podmořském světě. Většina se tedy seznámila s našimi nejbližšími nebeskými tělesy. Dozvěděli se, jak je velké Slunce, jak je daleko, kolik váží a plno zajímavých informací o planetách, hvězdách a souhvězdích.
30 minut uběhlo jako voda a po skončení programu si žáci své nové znalosti zopakovali s paní učitelkami.

Zhodnocení: Pro všechny to byl nevšední zážitek díky prostorové projekci, kdy byli žáci vtaženi přímo do děje a měli pocit, že leží pod hvězdnou oblohou a cestují uprostřed vesmíru.

Zapsala: Mgr. Renata Kučerová