Volby v 5. ročníku – Superhrdina do školy

Realizace: 09.-13.01.2023 ZŠ Hýskov

Účastníci: 5. ročník

Cíl: Vyzkoušet si volby na vlastní kůži. Tvoření plakátu, spolupráce. Seznámení s průběhem voleb především u nás

Obsah: Žáci 5. ročníku se rozlosovali do skupin a každá skupina si pak vylosovala jednoho superhrdinu, kterému připraví volební plakát. Vymysleli, proč by zrovna jejich superhrdina měl být s námi ve škole. Plakáty jsme pověsili ve třídě. 1. kolo voleb proběhlo ve čtvrtek a 2. kolo v pátek. Kromě žáků 5. ročníku se jich zúčastnily také paní učitelky, vedení školy, asistentky a vychovatelky. Všichni voliči vyplnili volební lístek a vhodili ho do krabice, která byla zalepená ze stran. Poté žáci společně spočítali výsledky. Do druhého kola postoupili Superman a Batman. Druhý jmenovaný se stal absolutním vítězem. Na konci našeho volebního týdne jsme diskutovali o celé akci.

Zhodnocení: Žáci byli velmi nadšení z průběhu voleb i z nápadů, které vymysleli jejich spolužáci. Největší radost měli samozřejmě vítězové voleb a ti, kteří Batmana volili.

Zapsala: Lenka Šocová