Vánoční perníčky

Realizace: 20.-22.2022 ZŠ Hýskov

Účastníci: 1. – 5. ročník

Cíl: Spolupráce nejmladších a nejstarších žáků naší školy – společné tvoření. Udržování vánočních zvyků a rozvoj zručnosti. Finanční gramotnosti – 5.r.

Obsah: Odhad ceny surovin na výrobu perníčků a jejich nákup – porovnání s reálnou cenou a výpočtem celkové ceny; zadělání těsta, vykrajování a pečení. Výroba polevy na perníčky. Společné zdobení žáků obou tříd.

Žáci pod vedením paní učitelek společně nakoupili v místním obchodě vše potřebné pro výrobu perníčků. Žáci 5. ročníku perníčky upekli a rozpočítali je tak, aby vyšly na všechny děti z obou tříd. Ve čtvrtek se sešli všichni páťáci s prvňáky a ve dvojicích perníčky nazdobili. Společně jsme si také u vánočního stromečku zazpívali koledy.

Zhodnocení: Vůně perníčků umocnila předvánoční atmosféru a společné tvoření si všichni moc užili. Na závěr jsme si s chutí zazpívali a těšíme se na další společnou akci.

Zapsala: Mgr. Iveta Kohoutová, Lenka Šocová