Hokejbalový turnaj Beroun

Realizace: 23. a 24. duben 2024 v Berouně

Účastníci: vybraní žáci 1. – 5. ročníku

Cíl: Seznámení s pravidly hokejbalu a základním vybavením hráčů hokejbalu. Týmová hra, vzájemná spolupráce a podpora.

Obsah: Koncem dubna proběhl na Městském školním hřišti Hlinky tradiční turnaj v hokejbale mezi málotřídními školami. Pan učitel O. Štětka se věnoval přípravě obou týmů, které jsme vyslali soutěžit.

V úterý odjeli autobusem do Berouna vybraní žáci 1. – 3. ročníku. Ten den se sjelo pět týmů. O den později hrálo týmů celkem šest a reprezentovali nás sportovci ze 4. a 5. ročníku. Oba dny byla ráno veliká zima, ale i tak se všichni během hry zapotili. Během jednotlivých zápasů probíhalo pravidelné střídání. Hráči se navzájem podporovali a přidali se k nim i někteří rodiče a prarodiče žáků, kteří se přijeli podívat.

I když se všichni moc snažili, stačilo to oba dny na poslední místo. Na závěrečném nástupu pořadatelé všem děkovali a zaslouženě se tleskalo všem zúčastněným týmům.

Zhodnocení: Žáci se seznámili s tímto náročným sportem a sportovní dopoledne si velmi užili. Od pořadatelů dostali také drobné odměny a ve škole pak pochvalu za reprezentaci školy.

Zapsala: Lenka Šocová, Tereza Zderadičková