Povídání o Vietnamu

Realizace: 26.01.2024 ZŠ Hýskov

Účastníci: 1.A ročník

Cíl: Vietnam – legendy, příroda, zvyky a tradice

Obsah: V pátek 26. 1. 2024 naši třídu navštívila Vietnamka Hanka. Měla připravenou prezentaci, podle které nám vyprávěla legendy, ukazovala nám přírodu a místa, která procestovala. Nejzajímavější a nejdůležitější svátky jsou: „Svátky podzimu“ a „Nový rok“, ve kterém letos nastane rok draka, který má být ve Vietnamu nejšťastnější. Hanka nám přinesla ukázat slavnostní oděv, vietnamský čaj, kávu, které jsme si mohli „očuchat“ a na ochutnání typické vietnamské bonbony z arašídů. Nakonec nám řekla i něco osobě.

Zhodnocení: Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o Vietnamu. Viděli jsme na fotografiích a videích legendy o Vietnamu, krásnou přírodu a oslavy „Svátky podzimu“. Těšíme se, až si povídání zopakujeme a dozvíme se opět něco nového.

Zapsala: Martina Bednářová